Rólunk ...avagy mi ez az egész?

basil leaf

Így kezdődött...

 

Ahogy általában minden lényeges dolog, ez is a szerelemmel kezdődött.

Beleszerettünk az emberek életébe - vagy egy Emberbe? ...erre már nem emlékszem - és tündér létünk levetkezvén emberré váltunk mi is.

Gyerekként imádtuk a tavasz friss ízeit, a nyár fergeteges illatát, az ősz színpompás gazdagságát és a téli jégvirágok hűs csillogását.

Ha éhesek voltunk, gyümölcsöt szedtünk a fákról, bogyókat a bokrokról, zöldséget a földből. Ha unatkoztunk fűszálat rágtunk, jégcsapot nyaltunk és volt, hogy földet ettünk, amire most a felnőttek - akik valaha gyerekek voltak és ugyan így tettek - felhördülnek: Fúúúúj, de undi.

Aztán lassan mi is felnőttünk. Kikupálódtunk.

Jártunk iskoláról iskolára. Hatalmas információ mennyiséget gyömöszöltünk a fejünkbe. Van közötte olyan, ami hasznosítható és akad jó pár, amire soha nem lesz szükségünk.

Megtanultuk, hogy a gyümölcsöt és zöldséget, mielőtt megesszük, meg kell mosni - már, ha még hajlandóak vagyunk nyersen falni. Elfelejtettük, hogy melyik bokron, melyik bogyó ehető, hogy milyen íze van a virágoknak és fűszálak helyett rágót vagy cigit dobunk a fogaink közé.

Szép lassan elfelejtjük, milyen önfeledten játszani, mesés világokat teremteni, felfedezni az ismeretlent vagy meglátni a csodát.

Szép lassan elfelejtünk örülni a pillanatnak.

Szép lassan elfelejtünk hinni a jóban.

...és végül elfelejtünk élni.

Bocsánat, bocsánat... kicsit elragadtattam magam.

A lényeg: mindenkinek meg kellene találni azt a "valamit", ami visszarántja a gyerekkor nyüzsgésébe, a mesékbe és a varázslatba.

Nekünk ez a "valami" a virág-világ, ami egész pontosan a bodzával kezdődött.

Belebolondultunk a bodzába, a májusba, a cserebogárba... na jó, még gyerekkorban, de amikor újra rátaláltunk, beszippantott a virágok világa. A varázslat, a kísérletezés, a teremtés öröme, melyben az alkotás folyamata tele van derűvel, színpompás szirmokkal, csodás illatokkal.

A végeredmény pedig... Hát ezt döntsd el magad : )

081355

Természetes? (natural)

Öko? (eco)

Organikus? (organic)

Bio? (bio)

IMG_20221023_081127
organic badge freeimg

Hűha, a mindenit! - Bio, Öko, Natúr és Organikus ...

Valóban?

Ráadásul mindezt egyszerre?

Mit jelentenek ezek a címkék valójában?

logo leaf new

Bio, öko, organikus ugyanazt jelöli ...a natúr pedig egy kicsit mást

  • Mi a bio?

    Hagyományos módon, "természetesen" állítják elő. Nem használnak szintetikus növényvédő szereket, gyomirtó szereket, vegyi anyagokat vagy genetikailag módosított alapanyagokat. A BIO jelzőt jellemzően az EU-ban használják.

  • Mi az organikus?

    Az organikus termékeket hagyományos módon, "természetesen" állítják elő. Nem használnak szintetikus növényvédő szereket, gyomirtó szereket, vegyi anyagokat vagy genetikailag módosított alapanyagokat. Az ORGANIKUS jelzőt mezőgazdasági és élelmiszeripari termékekhez használják az angolszász területeken.

  • Mi az öko?

    Az öko termékeket hagyományos módon, "természetesen" állítják elő. Nem használnak szintetikus növényvédő szereket, gyomirtó szereket, vegyi anyagokat vagy genetikailag módosított alapanyagokat. Az ÖKO jelzőt azaz "ökológiai gazdálkodás" egyes EU-s tagállamok használják és azonos az EU többi tagállamában használt "biogazdálkodás" kifejezéssel. 

  • Mi a natúr?

    Amíg a bio, öko, organikus egymás szinonimái, a natúr termékek valóban különböznek az előbbiektől.  A natúr termékek sem tartalmaznak vegyszereket és kemikáliákat, de egy-két kevésbé ártalmas tartósítószer használata megengedett. Az élelmiszerek esetén a hangsúly a kevésbé feldolgozottságon és a mesterséges ízfokozóktól való mentességen van.

Mi van a kosárban?